Aktualności

Dzień dobry, nazywam się Office 365

Prawdopodobnie już słyszeliście o pakiecie Office 365. To z jednej strony rozwiązanie podobne do dotychczas funkcjonującego zestawu narzędzi do pracy biurowej, a jednocześnie udana i odznaczająca się wysokim pragmatyzmem ewolucja tego pakietu. Warto poświęcić mu nieco więcej uwagi, gdyż Office 365 okazuje się niezwykle pomocny w obecnym działaniu firm, instytucji i nie tylko.

Epidemia cyberataków

Gdy ponad pół roku temu nasze życie uległo daleko idącym zmianom, związanym z pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2, zastanawialiśmy się, jaki wpływ będzie mieć ta sytuacja na poziom bezpieczeństwa informatycznego. Taka obawa wynika ze znanego zjawiska społecznego powiązanego z nasileniem działań przestępczych w okresach podwyższonej niestabilności i różnych zawirowań w życiu społecznym. Dziś możemy dokonać już podsumowań odnośnie działalności cyberprzestępców oraz scharakteryzować ich aktywność w ostatnich miesiącach. Czynimy to w celu uświadomienia Was oraz wypracowania właściwej czujności.

Komputerowa odsiecz w czasach kwarantanny

Jednym z podstawowych sposobów radzenia sobie z ograniczeniami zawodowymi (i nie tylko) w ostatnich tygodniach jest korzystanie z komputerów i programów do komunikacji online. Tam, gdzie tylko to możliwe przedsiębiorstwa przechodzą na pracę zdalną, uczniowie korzystają z lekcji prowadzonych w formie łączeń wideo, znacznie częściej sięgamy po rozrywkę w sieci, wzrasta sprzedaż sklepów internetowych. Gdyby analogiczna sytuacja związana z kwarantanną w obecnej skali wydarzyła się 20 lat wcześniej, nie pozostałoby nam nic innego, jak tylko oglądanie programów telewizyjnych, słuchanie radia i czytanie książek. O pracy zdalnej mogliby pomyśleć nieliczni.

Zapraszamy

Dział Handlowy: 

Ewa Piekart  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 501387314

Dział informatycznyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 601075076

Administracja Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 226398093

A4 Infociacho

Data Point © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone.
facebook
Data Point