banner
banner

Nasz blog, czyli baza niezwykle przydatnej wiedzy.

Chcesz skuteczniej chronić dane korzystając z wiedzy ekpertów? Zapisz się do newslettera Data Point!

[contact-form-7 id="341" title="Newsletter"]
Elastyczny format usług informatycznych CKZ

Elastyczny format usług informatycznych CKZ

Dlatego działamy na dwóch płaszczyznach – usług kompleksowych dla firm, instytucji oraz usług dla klientów indywidualnych. Może zatem zaistnieć sytuacja, że ktoś, kto zarządza firmą będzie naszym klientem biznesowym, a jednocześnie będzie korzystał z naszej pomocy także jako osoba prywatna.

W praktyce dla podmiotów biznesowych czy też instytucji publicznych lub jednostek samorządowych realizujemy zlecenia z obszarów:

– dataProtect (ochrona danych),

– safeSerwer (całościowa obsługa usług serwerowych),

– smartService (obsługa bieżąca),

– ITStore (dostarczanie sprzętu i oprogramowania).

Zawsze pierwszy etap współpracy polega na wykonaniu indywidualnego audytu IT firmy. Sprawdzamy aktualny stan infrastruktury, określamy jakie są niedociągnięcia oraz co powinno być poprawione. Na tej podstawie tworzymy dokumentację poaudytową i przedstawiamy zalecenia, którym zazwyczaj nadajemy trzystopniową skalę. Docelowo ustalamy z klientem model współpracy, który umożliwia sprawną realizację usług, określa zakres wykonywanych działań oraz formułę płatności.

Najczęściej operujemy trzema sposobami rozliczeń:

  • abonament – opłacana jest miesięcznie z góry ustalona stawka abonamentowa, zapewniająca korzystanie z naszych usług 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu w najniższej kwocie godzinowej;
  • pre-paid – klient z góry opłaca pakiet planowanych godzin na wydatki na IT i korzysta z naszych usług w ramach wykupionego pakietu po preferencyjnych cenach;
  • interwencja – to opcja korzystania z obsługi IT w dowolnym momencie, opłacana standardową stawką godzinową za czas, jaki poświęcimy na realizację zleconych zadań.

 Na pewno należy jeszcze wspomnieć o możliwości outsourcingu, który oferuje DataPoint. W zależności od potrzeb i możliwości organizacyjnych klienta możemy zapewnić pełny outsourcing informatyczny, którego celem jest przejęcie wyselekcjonowanych obszarów lub całej infrastruktury IT. Ponadto, istnieje opcja outsourcingu selektywnego, polegająca na wydaniu pozwolenia naszej firmie na kontrolę wybranych rodzajów outsourcingu IT. Chodzi tu głównie o zarządzanie wybranymi aplikacjami, środowiskiem sieciowym czy infrastrukturą internetową.

Dysponujemy zróżnicowaną i elastyczną ofertą informatyczną. Wykonujemy zarówno standardowe usługi, jak czyszczenie i porządkowanie oprogramowania w prywatnych komputerach, a także duże i skomplikowane działania związane np. z opieką nad serwerami firm. Dzięki temu wielu klientów o rożnej skali działania uzyska u nas fachową pomoc, wsparcie merytoryczne i indywidualnie sprofilowane rozwiązania.

 Zapraszamy do kontaktu.     

sebastian-tworkowski

Sebastian Tworkowski

Kierownik serwisu / Administrator

eye czytano 493 razy

Jeden backup, to nie backup.