banner
banner

Nasz blog, czyli baza niezwykle przydatnej wiedzy.

Chcesz skuteczniej chronić dane korzystając z wiedzy ekpertów? Zapisz się do newslettera Data Point!

[contact-form-7 id="341" title="Newsletter"]
Nazywam się Office 365

Nazywam się Office 365

CharakterystykaOpisując w skrócie nowe narzędzie do pracy Microsoftu, należy zwrócić uwagę, że jest to zestaw rozwiązań i aplikacji, które podnoszą efektywność pracowników, dostarczając im nowe możliwości pracy. Jego atutem jest dostosowanie do aktualnych warunków działania organizacji, pozwalające na sprawne operowanie w formule zdalnej. Oprócz znanych już opcji działania, Office 365 to także szereg usług, które podnoszą jego użyteczność względem wcześniejszych produktów „Office”. Wersja 365 bazuje na trzech kluczowych filarach:- wirtualnym dysku chmurowym (One Drive, Azure)- komunikatorze online (Teams, Skype for Business)- profesjonalnej poczcie biznesowej (Exchange)

Zawartość Office 365

W pakiecie 365 znajdują się znane już narzędzia, jak Word, Excel czy PowerPoint. Ponadto dodano przestrzeń na pliki w chmurze OneDrive, aplikację poczty Outlook oraz nowoczesny komunikator Microsoft Teams. Dzięki tym aplikacjom i narzędziom Office 365 w prosty sposób można zintegrować z zasobami organizacji, co pozwala na wygodną współpracę online oraz szybkie udostępnianie używanych dokumentów. W zależności od wybranej wersji w pakiecie może także znajdować się usługa Exchange, obsługująca pocztę e-mail, a także synchronizująca firmowe kalendarze i kontakty. Jedną z ciekawszych opcji Office 365 jest możliwość równoległego edytowania treści dokumentów przez wiele osób w tym samym czasie.

Podstawowe różnice względem Microsoft 2019

Podkreślmy, że przejście na Office 365 nie jest żadnym karkołomnym wyzwaniem. To raczej naturalna adaptacja do unowocześnionego narzędzia, które pozwala na obszerniejsze i sprawniejsze kooperowanie zespołu. Co istotne, 365 jest usługą subskrypcyjną licencjonowaną na użytkownika, a nie na urządzenie. Dzięki temu jedna osoba może zainstalować pakiet na 5 komputerach, 5 telefonach i 5 tabletach, a licencje pomiędzy nimi jest w stanie przenosić w momencie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo, pracując w trybie zdalnym bez dysponowania służbowym sprzętem, możliwy jest dostęp do dokumentów i aplikacji z dowolnego komputera, posiadającego przeglądarkę internetową.

I jeszcze jedna niezwykle cenna zaleta Office 365. Pakiet działa nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że dostęp do swoich dokumentów można uzyskać w dowolnym miejscu z dostępem do sieci.

Wersje Office 365

Microsoft zróżnicował warianty Office 365 pod kątem użytkowania w trybie prywatnym oraz firmowym.

W wariancie prywatnym dostępne są:

– Microsoft 365 Family

– Microsoft 365 Personal

– Office Home & Student

Opcje biznesowe:

– Microsoft 365 Business Basic

– Microsoft 365 Business Standard

– Microsoft 365 Business Premium

Jak nietrudno domyślić się, są to opcje różniące się zakresem działania oraz ceną.

Aby wybrać najlepiej odpowiadającą wersję, zapraszamy do kontaktu. Po ustaleniu specyfiki działania firmy, jej wielkości czy potrzeb prywatnych będziemy gotowi do wskazania optymalnego rozwiązania.

ewa.piekart@data-point.pl

501 387 314 

ewa-piekart

Ewa Piekart

Dyrektor generalny

eye czytano 555 razy

Jeden backup, to nie backup.